ANNA od dwóch lat jest najchętniej słuchaną artystką we Włoszech. Bije kolejne rekordy i stała się głosem swojego pokolenia.
Nastał moment, na który fani ANNY czekali od wielu miesięcy. Nowy album artystki „Million Dollar Babe” właśnie ujrzał światło dzienne wersji cyfrowej i fizycznej. Opowiada on historię dziewczyny, która nauczyła się dostrzegać własną wartość, nie szukając akceptacji u innych.
To manifest siły i samostanowienia, poruszający temat sprzeczności wpisanych w sukces – od pojęć takich jak status i sława po pustkę, samotność i iluzje, które często im towarzyszą. To album celebrujący wytrwałość, wolność bycia sobą i umiejętność przekuwania każdej życiowej rany w większą samoświadomość. Autorem okładki i zdjęć promocyjnych jest amerykański fotograf Jacob Webster, który współpracował z jednymi z największych współczesnych gwiazd, m.in. Zendayą, Doją Cat i SZA.
Pierwszą zapowiedzią „Million Dollar Babe” był platynowy singiel „Désolée” – najczęściej streamowany utwór lata 2025 we Włoszech, który przez sześć tygodni utrzymywał się na szczycie listy singli FIMI/NIQ. 19 czerwca na platformy streamingowe i do rozgłośni radiowych trafił drugi singiel „White Girl Wasted” – popowy hit z wyraźnymi wpływami muzyki tanecznej i klubowej, z niezwykle chwytliwym refrenem, mocnym basem i beatem EDM. Tytuł piosenki nawiązuje do popularnego amerykańskiego wyrażenia slangowego. Za sprawą tego singla ANNA po raz kolejny udowodniła, że skutecznie przenosi światowe trendy na włoską scenę.
Artystka ogłosiła niedawno daty letnich koncertów. 7 sierpnia ANNA wystąpi w Velodromo Paolo Borsellino w Palermo, 23 sierpnia na Piazza della Repubblica w Monfalcone, 28 sierpnia w Villa Bellini w Katanii oraz 13 września w klubie Sottosopra w Bari. W ubiegłym roku zakończyła trasę „Vera Baddie Tour”, obejmującą 10 całkowicie wyprzedanych koncertów w największych halach we Włoszech.
ANNA:
ANNA jest bezprecedensowym zjawiskiem na włoskiej scenie muzycznej. Urodzona w 2003 r. artystka ma ponad 2,5 mln obserwujących na Instagramie i ponad 3,4 mln na TikToku. Od najmłodszych lat pasjonuje się rapem. Dorastała w otoczeniu kolekcji winyli swojego ojca, który pracował jako DJ.
Debiutancki singiel ANNY „Bando” odniósł światowy sukces. Utwór doczekał się remiksów z udziałem takich gwiazd jak Rich The Kid, Maxwell, Endor czy duet Gemitaiz & Madman. Młoda raperka szybko potwierdziła swój charakter utworami „Squeeze #1” i „Drippin in Milano”, które pokryły się we Włoszech platyną.
Wydany w czerwcu 2024 r. debiutancki album „Vera Baddie” wywołał prawdziwe poruszenie na włoskiej scenie muzycznej. ANNA szybko stała się zjawiskiem kulturowym oraz społecznym jako współczesna, niezależna dziewczyna promująca ideę kobiecej siły, świadoma swoich słabości i potrafiąca przekuć je w atuty, bezkompromisowa, wolna i autentyczna.
W marcu 2025 r. ANNA odebrała nagrodę „Global Woman of the Year – Italy” podczas gali Billboard Women in Music 2025, która odbyła się w YouTube Theater w Los Angeles. Album „Vera Baddie” został wyróżniony pięciokrotną platyną. Był najlepiej sprzedającym się albumem artystki we Włoszech oraz płytą, która najdłużej utrzymywała się na pierwszym miejscu listy sprzedaży (przez dziewięć tygodni).
Anna sprzedała dotychczas ponad 4 mln płyt i ma na koncie 44 platynowe oraz 11 złotych płyt. Od dwóch lat pozostaje najczęściej streamowaną artystką we Włoszech. W 2025 r. znalazła się także w gronie 20 najczęściej słuchanych raperek świata w Spotify, obok takich gwiazd jak Doja Cat, Nicki Minaj i Cardi B.

