Nominowany do GRAMMY duet DOMi & JD BECK powraca z długo wyczekiwanym drugim albumem. „WHO ASKED?” to odważne połączenie jazzu, muzyki orkiestrowej, elektroniki i popowego songwritingu, które otwiera nowy rozdział w twórczości jednych z najbardziej nieprzewidywalnych muzyków swojego pokolenia.
Od premiery debiutanckiego albumu duetu „NOT TiGHT” z 2022 roku minęły już cztery lata. Wydawnictwo zapewniło im występy m.in. w programach „NPR Tiny Desk”, „Jimmy Kimmel Live!” oraz „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon”, a także przyniosło dwie nominacje do nagrody GRAMMY, w tym w kategorii Best New Artist (Najlepszy nowy artysta).
Album „WHO ASKED?” jest jednocześnie prostszy i bardziej złożony. W przeciwieństwie do „NOT TiGHT”, na którym pojawiła się imponująca lista gości specjalnych, nowy materiał rezygnuje z takiej formuły, choć w rzeczywistości angażuje jeszcze większą liczbę współtwórców. Wśród nich znalazła się niewielka sinfonietta doświadczonych muzyków klasycznych, którzy pomagają urzeczywistnić niezwykle oryginalną, maksymalistyczną i zachwycająco piękną wizję orkiestrową duetu.
Na całym albumie pojawiają się również partie wokalne Domi i JD. Efekt mógłby przypominać kameralny pop, gdyby ten zawierał pięćdziesięciokrotnie więcej nut, nieustannie zmieniające się tempo i ogólną estetykę indie-elektroniki zakorzenionej w jazzie, i wzbogaconej o ducha „dzieci-kwiatów”.
22 czerwca duet zaprezentował instrumentalne wersje nowych utworów podczas występu na Toronto Jazz Festival, a w najbliższych tygodniach zagra nowy materiał także na Ottawa Jazz Festival (25 czerwca) oraz Montreal Jazz Festival (2 lipca). Promocji albumu „WHO ASKED?” towarzyszy seria filmowych, kinowych w charakterze krótkich zapowiedzi.
„WHO ASKED?” ukaże się 31 lipca nakładem legendarnej Blue Note Records we współpracy z bardziej zwariowaną wytwórnią APESHIT, Inc. Andersona .Paaka.

