Legendarny zespół The Rolling Stones odsłania kolejną kartę nowego projektu, prezentując lyric video do singla „Rough and Twisted”. W obrazie pojawiają się teksty w różnych językach – tym razem to włoski, duński, irlandzki oraz polski.
Blues-rockowe „Rough and Twisted” to zapowiedź albumu „Foreign Tongues” – wydawnictwa, które wyróżnia się globalnym, wielojęzycznym charakterem. Lyric video do utworu rozwija koncepcję znaną z klipu do „In The Stars”. Obecność polskiego tłumaczenia stanowi wyraźny ukłon w stronę oddanych fanów zespołu w Polsce.
Premiera singla zbiega się z ujawnieniem tracklisty „Foreign Tongues”. Stonesi zdecydowali się zaprezentować tytuły utworów w różnych językach – wśród nich znalazły się m.in. francuski („Amante Jalouse”), japoński („ミスター・チャーム”), portugalski („Intervenção Divina”), hiszpański („No quiero perderte nunca”) czy polski („Wiesz, że jestem do niczego”).
„Foreign Tongues”, dostępny już w przedsprzedaży na MusicDrop.pl, ukaże się 10 lipca w wielu formatach: na CD, w edycjach deluxe CD, na kasecie, w różnych wersjach winylowych (standardowych i limitowanych kolorystycznie), w ekskluzywnych wydaniach detalicznych oraz specjalnych box setach. Na CD i winylu ukaże się również singiel „In the Stars”.
Na płycie, która kontynuuje niejako projekt „Hackney Diamonds”, usłyszymy znakomite wykonania Jaggera, Richardsa i Wooda oraz ich stałych współpracowników: Darryla Jonesa, Matta Clifforda i Steve’a Jordana. „Foreign Tongues” zawiera też wyjątkowy wkład Charliego Wattsa, zarejestrowany podczas jednej z jego ostatnich sesji nagraniowych przed śmiercią w 2021 roku. Wśród gości pojawiają się m.in. Steve Winwood, Paul McCartney, Robert Smith z The Cure oraz Chad Smith z Red Hot Chili Peppers.

