Przedstawiamy program premier koncertowych na platformie Stage Plus na wrzesień 2024.
Zapis poniedziałkowego występu Daniila Trifonova oraz Kiana Soltaniego z towarzyszeniem Juliena Quentina na kolejnym wieczorze z cyklu Yellow Lounge, w berlińskim klubie Säälchen:
Obaj artyści wykonali utwory z nowych albumów, które ukażą się niebawem nakładem Deutsche Grammophon. Album Daniila Trifonova – „My American Story” będzie miał premierę 4 października. Natomiast nowe wydawnictwo Kiana Soltaniego – „Schumann” – ukaże się już 27 września.
Więcej informacji na temat obu artystów i nowych albumów niebawem.
14.09.2024, 19:30
Sopranistka Anna Prohaska wraz Les Talens Lyriques – jednym z najlepszych zespołów muzyki dawnej pod dyrekcją wybitnego klawesynisty Christophe’a Rousseta wystąpi zróżnicowanym programie, ukazującym ważną rolę Hamburga dla rozwoju opery barokowej. Miejski Oper am Gänsemarkt był pod kierownictwem kompozytora Rheinharda Keisera ważnym centrum muzycznym oraz miejscem wczesnych premier Haendla i największych sukcesów Telemanna, a ten koncert – transmitowany na żywo z Markgräfliches Opernhaus w Bayreuth – przeniesie nas na chwilę w piękny i barwny świat opery barokowej.
21.09.2024, 20:00
Cristian Măcelaru poprowadzi WDR Sinfonieorchester w fascynującym programie, z zawsze popularnym koncertem skrzypcowym Maxa Brucha i z Bomsori jako wymarzoną wręcz wykonawczynią tego dzieła. Ponadto usłyszymy dzieła Richarda Straussa, Richarda Wagnera i Mel Bonis. Przed nami więc bardzo ciekawe spotkanie z muzyką niemieckiego romantyzmu.
26.09.2024, 19:30
Czeska Filharmonia rozpoczyna swój nowy sezon koncertowy od muzycznej wizyty Daniila Trifonowa, który wykona koncert fortepianowy Dvořáka z Czech Philharmonic Orchestra pod dyrekcją Semyona Bychkova. Ten utwór był wykonany po raz pierwszy właśnie w Pradze, w 1878 roku. W drugiej części koncertu usłyszymy prawdziwy przebój i utwór będący estetyczną kwintesencją epoki romantyzmu – Symfonie fantastique Hectora Berlioza napisaną w 1830 roku.
Yellow Lounge to zapoczątkowany przez Deutsche Grammophon w 2001 roku w Hamburgu cykl wieczorów klubowych, łączących w ciekawy sposób świat muzyki klasycznej z nietypową dla niego przestrzenią miejską, odbywający się regularnie w Berlinie, a od 2004 roku także we Frankfurcie i w Dreźnie.
Yellow Lounge to zaproszenie szerokiej, zróżnicowanej publiczności do świata muzyki klasycznej, prezentowanej w zapierającej dech jakości dźwięku i obrazu. DJ-e prezentują starannie wybraną – także przekomponowaną – muzykę klasyczną, od renesansu po współczesność, prezentowane utwory przechodzą płynnie z jednego w drugi – w sposób typowy dla prezentacji muzyki w warunkach klubowych, a VJ-e prezentują specjalnie przygotowane pokazy pozostające w relacji do prezentowanej muzyki oraz do miejsca, w którym odbywa się Yellow Lounge.
Centralnym punktem wieczoru są występy artystów na żywo, przy czym często artyści pojawiają się niejako z zaskoczenia, nie będąc wcześniej zapowiedzianymi. Gośćmi Yellow Lounge byli do tej pory między innymi: Anne-Sophie Mutter, Magdalena Kożena, Helene Grimaud, Hilary Hahn, Andreas Scholl, Jan Lisiecki, Daniel Hope, Albrecht Mayer, Milos Karadaglic, Ludovico Einaudi, Anoushka Shankar, Nicola Benedetti, Olafur Arnalds, Valentina Lisitsa, Sven Helbig, Francesco Tristano, Avi Avital, Yuja Wang oraz Andreas Ottensamer.